StartpaginaHypotheeknieuwsVerkoop woning gaat lang duren

Verkoop woning gaat lang duren

• Leestijd: 2 min

HOUTEN – Degenen die aankomend jaar van plan zijn hun woning in de verkoop te zetten moeten rekening houden met een lange verkoopperiode.

Zelfs bij het meest populaire type woningen, rijtjeswoningen, is de kans groot dat de verkoop een jaar duurt. Voor vrijstaande woningen kan de verkoopperiode zelfs twee jaar of meer zijn. Aldus de website Woonnieuws op basis van eigen onderzoek naar het aantal te koop staande woningen in Nederland.

In 2008 is het aantal te koop staande woningen toegenomen met 22 procent tot 188.000. Ook het laatste kwartaal is het aanbod sterk gestegen, terwijl dit kwartaal normaal gesproken juist een afname laat zien.

Opmerkelijk is volgens de site dat ondanks de moeilijke woningmarkt de vraagprijs van woningen nog steeds toeneemt. De vraagprijs ligt nu gemiddeld vier procent hoger dan een jaar terug. De prijs van rijtjeswoningen zou zelfs met negen procent zijn gestegen ten opzichte van een jaar geleden. Woordvoerder Rob Keijzer: "Verkopers baseren hun vraagprijs op incidentele succesverhalen van anderen. Ze vinden dat als een vergelijkbare woning van een ander duur is verkocht, de eigen woning ook zoveel moet kunnen opleveren." 

Zelf vergelijken, zelf kiezen

Wij geven je actuele hypotheekrentes, rekentools en onafhankelijke informatie. Jij bepaalt wat je wilt weten en met wie je eventueel verder praat.

Youri. Eigenaar Hypotheekrente.nl

Wat wil je doen?